JBCPulse

JBC X JOCK

21-22 Eylül 2019

Jock Kimdir?

Jock takma adıyla tanınan Mark Simpson, 3 kez New York Times en çok satanlar listesine girmiş ve Eisner Ödülü’ne aday gösterilmiş uluslararası ölçekte bir sanatçıdır. Jock, son yirmi yılda, çizgi roman dünyasının en seçkin çizerlerinden biri hâline gelirken, DC Comics/Vertigo (The Losers, Batman: The Black Mirror, Batman: Who Laughs, Green Arrow: Year One) ve Marvel (Savage Wolverine, Daredevil) için hazırladığı çeşitli eserlerin yanı sıra, dizginlenemeyen başarısı Wytches’ın da (Scott Snyder ile birlikte Image Comics için yaratıldı) altına imzasını atmıştır.

İkonik poster tasarımları ve koleksiyon ürünleri ile tanınan meşhur popüler kültür firması Mondo ile uzun soluklu bir iş birliği olan Jock, Shaun of the Dead, The Thing, Pan’s Labyrinth, The Dark Knight Trilogy, Halloween ve daha pek çok sevilen filme yepyeni açılardan bakan heyecan verici posterler yaratmıştır. Jock’un konsept çizimleri, Dredd, Ex Machina ve Star Wars Episode VIII gibi büyük filmlerin de görselliğini belirlemiştir.

ÖDÜLLER

Jock, 2001 Ulusal Çizgi Roman Ödülleri’nde En İyi Yeni Yetenek (2000 AD) ödülünü kazanmış, 2006’da Eisner Ödülü’ne (The Losers), 2012’de Stan Lee Ödülleri’nde En İyi Çizer (Detective Comics) ödülüne aday gösterilmiştir.

ÇİZGİ ROMAN KARAKTERLERİ

Jock’un çizgiye döktüğü meşhur karakterler arasında Batman, Green Arrow, Wolverine, Constantine ve Judge Dredd gibi onlarca karakter bulunmaktadır.

SANATSAL ÇEŞİTLİLİK

Jock, aralarında Hancock, Children of Men, Batman Begins, Star Wars ve X-men: Days of Future Past’inde bulunduğu pek çok film için görsel senaryo taslakları ve konsept çizimleri yapmıştır.

Etkinlik Takvimi

21 Eylül 2019 / Cumartesi - ANKARA
Jedbang Collectibles
Rabindranath Tagore Caddesi No:29/B
Çankaya ANKARA
+90 312 442 0 522
 • 11:30 - 13:30 : İlk imza seansı
 • 15:30 - 17:30 : İkinci imza seansı

22 Eylül 2019 / Pazar - İSTANBUL
POW! The Hero in You
Caddebostan Mah. Haldun Taner Sokak
Güneysu Apt. No:12/1 İSTANBUL
+90 216 386 00 16
 • 11:30 - 13:30 : İlk imza seansı
 • 15:30 - 17:30 : İkinci imza seansı

Etkinlik Kuralları

JOCK & SANAT ve ABSOLUTE BATMAN: KARA AYNA İMZA GÜNLERİ

 1. JBC X JOCK İmza Günleri etkinliği, sadece JOCK & SANAT ve ABSOLUTE BATMAN: KARA AYNA adlı eserler için düzenlenmektedir.
 2. Yukarıda adı geçen eserler haricinde, JBC Yayıncılık tarafından basılan diğer tüm eserler de dâhil olmak üzere, Türkçe ya da İngilizce Cilt veya Fasikül, Figür, Poster, T-shirt vs. imzalatılması kesinlikle yasaktır. Israr veya teklif edilmemesini önemle rica ederiz.
 3. Kitap stokları sınırlıdır. Her bir katılımcı, her iki kitaptan da en fazla 3’er adet satın alabilecektir.
 4. Alışveriş sırası ile imza sırası farklıdır. Kitaplar satın alındıktan sonra imza sırasına girilmesi gerekmektedir. İmzalatma sırası, alışveriş sırasına göre değil, imza bekleme sırasına göre ilerleyecektir.
 5. İmza Günleri, hem Jedbang Collectibles’ta hem de Pow Collectibles’ta, gün içerisinde 2 kez ve 2’şer saat olmak üzere düzenlenecektir. İlk imza saati süresince kitaplarını imzalatamayan okurlar, yetkililer gözetiminde ikinci imza saatinde (imza saatinin başlamasına 5 dakika kala alanda bulunmak şartı ile) yeni sıranın başında yer alacaklardır.
 6. İmza etkinliğine ilginin yüksek olması beklenmektedir. Dolayısıyla katılımcıların imza saatlerinden önce alışverişlerini tamamlamalarını ve imza sırasına girmelerini tavsiye ederiz.
 7. İmza sırasında çizerden, diğer katılımcıların haklarını ve zamanlarını çalacak çizim, eskiz vs. gibi özel isteklerde bulunulması ve katılımcıya veya bir başkasına ait çizimlerin gösterilmesi gibi çizeri meşgul edecek her türlü girişim kesinlikle yasaktır.
 8. Kitapları adlarına özel imzalatmak isteyen katılımcılarımızın, yanlarında isimlerinin okunaklı bir şekilde yazılı olduğu kâğıt vs. getirmelerini önemle rica ederiz.
 9. Katılımcıların çizer ile fotoğraf çekilmesi, zaman kaybını engellemek için JBC tarafından, JBC’ye ait profesyonel ekip ve kameralar ile sağlanacaktır. Çekilen tüm fotoğraflar daha sonra www.JbcPulse.com sitesinde yayımlanacaktır. Etkinlikten sonra sitemize girip fotoğraflarınızı indirebilirsiniz.
 10. Fotoğraflarının çekilmesini veya yayımlanmasını istemeyen katılımcıların bu isteklerini tarafımıza bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 11. Katılımcıların toplu ya da tek olarak kayda alındığı fotoğraf veya video görüntüleri, JBC Dışticaret Ve Organizasyon Tic. Ltd. Şti. tarafından tanıtım amaçlı kullanılabilecektir.
 12. İmza günü etkinliğine katılan tüm katılımcılar, bu kural ve yaptırımları kabul etmiş sayılır. JBC yetkilileri, bu kurallara uymayan, etik ve ahlak dışı davranışlarda bulunan katılımcıları gerekli görülen durumlarda etkinlikten uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Tanıtım Videoları

JBC X JOCK Promosyonlar

Yakında...

JBC X JOCK Tanıtım
JBC X JOCK Tanıtım

İletişim

Bize Yazın
Sıkça Sorulanlar
Hayır, JBC X JOCK İmza Günleri sadece bu iki kitap için düzenlenmektedir. JBC Yayıncılık tarafından basılan diğer tüm eserler de dâhil olmak üzere, Türkçe ya da İngilizce Cilt veya Fasikül, Figür, Poster, T-shirt vs. imzalatılması kesinlikle yasaktır. Israr veya teklif edilmemesini önemle rica ederiz.
Her iki kitap da orijinal boyutlarında basılmıştır. Kullanılan tüm malzemeler orijinal baskı ile aynı veya muadildir. Jock & Sanat, 160 Sayfa / Absolute Batman: Kara Ayna, 320 sayfadır. Her iki kitap da Sert Kapak ( Hard Cover ) olarak basılmıştır.
Jock & Sanat, 200 TL / Absolute Batman: Kara Ayna, 300 TL olarak satışa çıkacaktır.
Hayır, ek bir ödeme yapılmayacaktır.
Her iki kitap da ilk kez imza günlerinde satışa çıkacaktır ve sadece etkinlik alanlarında satılacaktır. Etkinlikler sona erdiğinde, kitapların stokları uygunsa, kalan adetler Jedbang.com üzerinden satışa çıkacaktır.
Hem Ankara hem de İstanbul’daki etkinliklerin sonunda, katılımcılar arasından çekiliş ile belirlenecek ikişer kişiye Jock, etkinlik alanında özel skeç çizip hediye edecektir. Bunlar dışında da sürprizlerimiz olacaktır. Katılımcıların etkinlik sonuna kadar beklemelerini tavsiye ederiz.
Evet, JBC X JOCK etkinliği, Batman Günü Etkinliklerinin bir parçasıdır.


Globya Information Technologies